ENCYKLOPEDIA MARVELA

A - B - C - D - E - F - G - H - I - K - L - M - N - O - P - R - S - T - W - X

#T


The Hand ("Dłoń")
Hand to organizacja klasycznie wyszkolonych ninja siejących postrach w krajach azjatyckich. Z wyjątkiem grupy, której przewodzi Matuso Tsurayaba oraz współpracowników Fenris, wszyscy genin (zabójcy) Hand są azjatyckiego rodowodu i używają tradycyjnych strojów ninja. Ciała zabójców zamieniają się w mgłę, gdy zostaną zabici. Organizacją włada pewna grupa janin (mistrzów), w których ręce składana jest lojalność oraz życie członków. Hand wielokrotnie krzyżowali ścieżki z Wolverine'em, za każdym razem tracąc wielu zabójców. To dzięki ich tajemnej wiedzy scalono umysły Kwannon i Psylocke (z pomocą Spiral). Hand pragną władzy i użyją wpływów politycznych oraz własnych mieczy, aby ją osiągnąć.

The Hill ("Wzgórze")
Hill to wymiar, do którego Michaił Rasputin teleportował ocalałych Morloków przed ich tuneli. Cały tamtejszy świat zdaje się składać z jednego ogromnego wzgórza, na którego szczycie znajduje się zamek Michaiła. Powietrze jest żrące a wzory pogodowe odmienne od Ziemskich, czas zdaje się płynąc szybciej w porównaniu z naszym wymiarem. Tamtejsi mutanci starają się łączyć w pary tak, aby spłodzić jak najsilniejsze potomstwo, które będzie miało szanse dostać się na szczyt i zostać jednym z "wybrańców" Rasputina. To niezwykle brutalny świat, jednak związki znajdujące się w powietrzu powodują, że żadna rana nie jest śmiertelna, więc każdy ranny może dalej próbować osiągnąć szczyt.

The Right ("Prawi")
Grupa zwalczająca mutantów założona przez Camerona Hodege'a. Żołnierze tej organizacji nosili pancerze z kopułowymi hełmami, na których narysowano kreskówkowe oczy oraz duży uśmiech. Wielu z nich zostało przeniesionych do Limbo, gdzie przemieniono ich w demony. Gdy Archangel obciął Hodege'owi głowę organizacja praktycznie przestała istnieć.

The Twelve ("Dwunastka")
Dwunastu potężnych mutantów, od których zależą losy ludzkości. Dzienniki Destiny ujawniły ich tożsamości: Charles Xavier, Cyclops, Phoenix, Iceman, Storm, Cable, Polaris, Sunfire, Michaił Rasputin, Bishop, The Living Monolith oraz Magneto. Ten tuzin mutantów jednak nie został zgromadzony, aby ocalić ludzkość. Skrullowie sprzymierzeni z En Sabah Nurem porwali tą dwunastkę i podłączyli do maszyny, która wykorzystując ich energie miała scalić Apocalypse'a z ciałem X-Mana, co dałoby mu boskie moce. Magneto wtedy nie mógł skorzystać ze swych zdolności, co uszkodziło maszynę i pozwoliło reszcie mutantów zaatakować Apocalypse'a. Cyclopsowi udało się przerwać połączenie Nura z X-Manem i to Scott zamiast Nate'a się z nim połączył. Reszcie mutantów udało się zmusić Apocalypse'a do odwrotu.

Transmode Virus
Proces lub metoda, dzięki której członek Techarch lub Phalanx może "asymilować" inne formy życia do kolektywu. Ofiara zostaje przekształcona w techno-organiczną istotę. Pierwotnie wirusa nie używano do asymilacji, jednostki Techarch przekształcały żywe istoty w twory, z których wysysały energię, aby się pożywić. Dzięki naturze swych zdolności oraz ponieważ oboje walczyli z Magusem, Rogue i Colossus są odporni na Wirus Transmodowy. Ziemskie jednostki Phalanx nie były w stanie asymilować mutantów, jeśli te stawiały opór, jednakże członkowie kolektywu podróżujący w przestrzeni kosmicznej nie mieli problemu z asymilacją nawet Rogue.


Opracowali: Idanow oraz Gil
W oparciu o materiał Mutatis Mutandis i The Official Handbook Of Marvel Universe